صفحه اصلی / درباره ترکیه / دروازه شغل رویایی شما در ترکیه

دروازه شغل رویایی شما در ترکیه

یکی از سوالات اصلی پس از فراغت از تحصیل این است که “بعد از این چه در پیش است؟” دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل می شوند گزینه های فراوانی پیش رو دارند: ادامه تحصیل در مقطع بالاتر، بازگشت به خانه بهمراه مدرکی که همه جا قابل قبول است و یا یافتن شغلی داخل یا خارج از ترکیه. علاوه بر این دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل و اقامت در کمپ دانشگاه به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند.
ترکیه با داشتن اقتصادی در حال رشد و توسعه، در حال پیشرفت و تبدیل شدن به یکی از اقتصادهای پیشرو جهان است. تعداد برندهای جهانی مشغول تجارت در ترکیه و در حال همکاری با برندهای ترکیه ای رو به افزایش است. چنانچه در ژوئن ۲۰۱۳ تعداد ۳۴۰۰۰ شرکت بین المللی در ترکیه مشغول به فعالیت بودند که ۵۰% آنها را شرکت هایی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تشکیل میدادند.
از آنجا که ترکیه یکی از کشورهای مورد علاقه برای سرمایه گذاران بین المللی به حساب می آید، این شانس را خواهید داشت که در یکی از این شرکت های بین المللی مشغول به کار شوید. همچنین شما می توانید موفقیت دوستان یا همکلاسی هایی که با آنها در ترکیه آشنا می شوید را در شغلشان در ترکیه یا حتی در سطح جهانی شاهد باشید. در اینصورت شما می توانید با استفاده از این ارتباطات درهای فرصت های جدید را به روی خود بگشایید.